پیوندها  

تاکید آیت اله نورمفیدی بر اجرای قانون/ انعقاد تفاهم نامه همکاری با فنی حرفه ای/پیوستن هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان به کمپین اخلاق ملی حرفه ایتاکید آیت اله نورمفیدی بر اجرای قانون مجری ذیصلاح

اعضای هیات مدیره سازمان هفته گذشته دیداری صمیمی با نماینده ولی فقیه در استان گلستان داشتند. در این دیدار که یک ساعت به طول انجامید سید مجتبی موسوی رییس سازمان، با ارائه گوشه ای از وضعیت فعلی صنعت ساختمان استان، مشکلات موجود در استان را بیان کرد و خواستار دخالت آیت اله در حل این معضلات شد. در این جلسه آیت اله نورمفیدی بر چند نکته مهم  تاکید ویژه داشتند. توجه به معماری سنتی استان در ساخت و سازها، کیفیت مناسب خدمات مهندسی، اجرای ساختمان توسط افراد متخصص و همچنین لزوم واگذاری پروژه های استان به پیمانکاران بومی از موارد اساسی بود که در مورد آن ها بحث و تبادل نظر شد.

همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اداره کل فنی حرفه ای استان

یکی از شعارهای اصلی هیات مدیره جدید سازمان، توجه به موضوع آموزش مهندسان دارای صلاحیت رسمی و بدون پروانه اشتغال است. در همین راستا مدیرکل فنی و حرفه ای استان گلستان با حضور در سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان آمادگی خود را جهت آغاز همکاری آموزشی با این سازمان اعلام کرد. نتیجه این جلسه توافق در راستای تعامل دو نهاد با یکدیگر بود و قرار بر این است که تفاهم نامه آموزشی با موضوع آموزش مهندسان به خصوص اعضای فاقد پروانه منعقد گردد.

پیوستن هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان به کمپین اخلاق ملی حرفه ای

در هفته ای که گذشت گلستان هم به کمپین اخلاق حرفه ای پیوست. اعضای هیات مدیره سازمان با درج امضای خود زیر طومار« من به کمپین اخلاق حرفه‌ای می پیوندم»، ضمن تایید اهداف این کمپین ملی به عضویت آن درآمدند. فرهنگ‌سازی و اشاعه اخلاق محوری در کار، پایبندی به اصول و معیارها در حرفه مهندسی از اهداف این کمپین است.

حوزه بندی دفاتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان

تقسیم بندی حوزه های نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از سوی هیات مدیره صورت گرفت و نمایندگان این هیات در حوزه ها مشخص شدند. در این سازماندهی، سازمان به 5 حوزه گرگان، گنبدکاووس، غرب، شرق یک و شرق دو تقسیم شده و نماینده هیات مدیره در هر حوزه مشخص شده است.

تعریف بودجه سال 95 سازمان بر پایه تعریف منابع جدید درآمدی و مدیریت هزینه­ ها

هفته گذشته عضو هیات رییسه و خزانه­ دار سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در گفتگو با واحد روابط عمومی اعلام کرد: یکی از اولویت­ های اصلی هیات مدیره هفتم، تدوین و اتخاذ سیاست­ های مالی مناسب با توجه به شرایط حال حاضر صنعت ساختمان است. وی اظهار داشت: تدوین اصولی بودجه جهت ارزیابی عملکرد مدیران سازمان است و باید با استفاده از روش­های بودجه­ نویسی بهینه و متناسب با شرایط داخلی و بیرونی برای تدوین بودجه استفاده کرد. خزانه دار سازمان با اشاره به وضعیت نامناسب مالی نظام مهندسی ساختمان استان ابراز امیدواری کرد با اتخاذ سیاست های مناسب توسط دولت، صنعت ساختمان از رکود خارج گردد. ایگدری اضافه کرد بودجه سال 95 سازمان بر پایه تعریف منابع جدید درآمدی و مدیریت هزینه ­ها استوار است و بر اساس پیش­ بینی ­های صحیح و اولویت ­بندی در هزینه­ ها آماده و تدوین می­ گردد که این کار باعث کاهش ضریب انحراف خواهد شد. وی تاکید کرد نظام مهندسی ساختمان گلستان باید به سمت سازمان نوین که تکنولوژی­ های نو در آن نقش پررنگی خواهد داشت، حرکت نماید.

برگزاری مسابقه طراحی المان و یادمان های شهدا در 10 نقطه استان

با توجه به برگزاری یادواره 4000 شهید استان گلستان در آذر سال 95 طراحی و اجرای 10 المان شهدای گمنام در دستور کار ستاد برگزاری یادواره می باشد. طبق مصوبات ستاد، مسابقه طراحی المان و یادمان­های شهدا توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار خواهد شد. در مجموع به 30 اثر برگزیده جوایز نفیس اهدا خواهد شد. 

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

گزارش تصویری  

آرشیو

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ