پیوندها  

عزم هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در جهت حل مشکلات مهندسان شهرسازعزم هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در جهت حل مشکلات مهندسان شهرساز

جمعی از مهندسان شهرساز عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اعضای هیات مدیره این سازمان دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست کاری که به منظور بررسی مشکلات مهندسان شهرساز و ارائه راهکارهای عملی برای حل معضلات حوزه شهرسازی برگزار شد، رییس نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با اشاره به حضور دو مهندس با تحصیلات شهرسازی در هیات مدیره گفت: امیدواریم در هیات مدیره شرایطی فراهم شود که بتوانیم از خدمات و ظرفیت های فنی شهرسازی استفاده بهینه داشته باشیم. سید مجتبی موسوی افزود: استان گلستان نسبت به برخی از استان ها در حوزه خدمات شهرسازی ضعیف عمل کرده است و نمود آن در وضعیت فعلی شهرسازی مشاهده می شود. وی با اشاره به مصوبات کمیته چهارنفره اضافه کرد در این کمیته که مصوبات آن قانون به حساب می آید، مصوبات خوبی در بحث شهرسازی داشته ایم که باید روند اجرایی پیدا نماید. موسوی افزود: در موضوع تغییر کاربری ها، سیما و منظر شهری باید از تخصص شهرسازی به خوبی استفاده گردد. موسوی تاکید کرد گره حل مشکلات مهندسان و در کل حوزه شهرسازی ارائه پیشنهادات جامع به کمیته چهار نفره و تصویب در آن است. در ادامه این جلسه نماینده شهرسازان در هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با بیان مشکلات این حوزه گفت: توجه به علم شهرسازی در عصر فعلی ضروری به نظرمی رسد و برای اجرایی شدن این موضوع باید توان تخصصی مهندسان شهرساز بکارگرفته شود ابراهیم کریمی افزود: جایگاه مهندسین شهرساز باید در میان مردم، نظام مهندسی، شهردارای و سایر ارگان های مرتبط شناخته شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بیان داشت آرامش و آسایش مردم در شهر با فنون شهرسازی مرتبط است. کریمی با تاکید بر قانونمند کردن استفاده از مهندسان شهرساز در بحث تفکیک توسط شهرداران افزود : شرح خدمات فنی شهرسازی و قانون مشخص است و باید شرایط استفاده فراهم گردد. نایب رئیس دوم سازمان نیز در این نشست با استقبال از این جلسات گفت: هیات مدیره با چنین نشست هایی به موضوعات و مشکلات اشراف پیدا می کند.

احمد تجری افزود: در حل مشکلات همت هیات مدیره مهم است و در کنار آن پیگیری خود مهندسان شهرساز و حضور آنها در سازمان اثر گذار است. وی ابراز امیدواری کرد، مشکلات و مسائل مطروحه در جلسات با حوزه عمرانی استانداری و کمیته چهار نفره حل گردد.

در پایان این جلسه مصوب گردید کمیته ای جهت جمع بندی مشکلات و ارائه پیشنهادات تشکیل شود و تا پانزدهم بهمن ماه بصورت مدون جهت تصویب و ارائه به کمیته چهار نفره استان، به هیات مدیره تحویل گردد. نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ