پیوندها  

انعقاد تفاهم نامه بین سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگانانعقاد تفاهم نامه بین سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگان

در راستای استفاده از توان فنی مهندسان، سهولت روند اداری و حل مشکلات انجام شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگان تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان، این همکاری در راستای تسهیل سازی امور صدور پروانه ساختمانی و نظارت هر چه بهتر بر روند ساخت و ساز و استفاده بهتر از توان فنی مهندسان صورت می گیرد. در نشست رسمی امضای این توافق نامه که در شهرداری گرگان با حضور مدیران این شهرداری و اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد، سید مجتبی موسوی رییس این سازمان با اشاره به ضرورت همکاری های متقابل بین شهرداری ها، نظام مهندسی و راه و شهرسازی در راستای کمک به توسعه هر چه بیشتر صنعت ساختمان بیان داشت: یکی از مشکلات فعلی، بروکراسی اداری زائد در روند صدور پروانه ساختمان است که این تفاهم نامه می تواند به حل این معضل کمک شایانی نماید. وی افزود: توان وظرفیت فنی مجموعه مهندسان ما در اختیار شهرداری می باشد و ما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم داشت. موسوی تاکید کرد آن چه برای مهم است رضایت مردم و مهندسان است. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در ادامه بیان داشت پیشنهاد افزایش تعرفه خدمات مهندسی از سوی سازمان به همراه برنامه ای برای افزایش کیفیت خدمات مهندسی ارائه خواهد شد. شهردار گرگان نیز در این نشست با استقبال همکاری فنی تخصصی پیش آمده بین دو نهاد افزود: همه ادارات و سازمان ها یک تکلیف واحد دارند و آن خدمات رسانی مطلوب به مردم است. صادقلو بیان داشت شهرداری فعالیت های گسترده ای را برای خروج صنعت ساختمان از رکود آغاز کرده است که می توان به سیاست های مالی در قبال ساختمان سازان و بدهکاران اشاره کرد. وی تاکید کرد علاوه بر شهرداری و نظام مهندسی ساختمان ذینفعان دیگر مانند بازار نیز باید به حل این مشکل کمک نمایند. شهردار گرگان با اشاره به مصوبات کمیته چهار نفره از تشکیل کمیته ای برای بررسی دقیق تر موارد مطروحه در این کمیته از جمله افزایش تعرفه در ازای بهتر شدن ارائه خدمات مهندسی استقبال کرد.

در ادامه جلسه نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به جلسات تخصصی متعدد تا قبل از انعقاد تفاهم نامه اظهار داشت: آنچه امروز به امضا رسید فاز اول همکاری است و شهرداری و نظام مهندسی ساختمان در جهت حل مشکلات و تکامل همکاری ها اقدامات و جلسات دوره ای و منظم خواهند داشت. محمد رضا آلوستانی افزود: با توجه به روند اداری طولانی و وجود برخی ناهماهنگی ها که باعث نارضایتی متقاضیان امر ساخت و ساز شده بود، اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداران مناطق سه گانه شهرداری گرگان طی جلسات متعدد ابهامات و نقاط ضعف موجود در سیکل اداری اخذ مجوزات ساخت و ساز را شناسایی کردند. وی اظهار داشت نتیجه این نشست ها که بصورت ادواری تداوم می یابد، انعقاد تفاهم نامه هایی است که اجرای مفاد مندرج در آن ها باعث سهولت کاری و کاهش زمان روند اداری برای متقاضیان خواهد بود.

این نشست با صحبتهای شهردار منطقه یک گرگان ادامه یافت. مجید طاهری با ارائه گزارشی از مفاد تفاهم نامه بیان داشت موضوعات مشترک کاری مهم بین نمایندگان دو سازمان مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت. وی گفت: شیوه کار، گردش پرونده ها، موضوع ماده 100، کمک سازمان به اجرای طرح های شهرداری و نیز استفاده از توان فنی مهندسان در موضوع استحکام بنا از موارد مهم این همکاری خواهد بود. طاهری اضافه کرد البته کمک و خدمات نظام مهندسی ساختمان به اجرای طرح های عمرانی قبل از نهایی شدن تفاهم نامه آغاز شده است.

جهت دریافت فایل تفاهم نامه کلیک نمایید. نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ