پیوندها  

برگزاری نشست کمسیون روسای دفاتر نمایندگی با هدف بررسی روند یکسان سازی امور اداری دفاتر و طرح دستور جلسه مشخص شدهبرگزاری نشست کمسیون روسای دفاتر نمایندگی با هدف بررسی روند یکسان سازی امور اداری دفاتر و طرح دستور جلسه مشخص شده

در این نشست که با حضور اعضای هیات مدیره ، روسای دفاتر و تعدادی از مسئولان واحدهای سازمان و با هدف بررسی دستور کارهای مشخص شده در جهت حل مشکلات موجود و یکپارچه سازی امور دفاتر برگزار شد، موارد زیر توسط حاضرین بیان و بررسی گردید:                                                                                                                                                                                            

احمد تجری رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان:

 مسایل و مشکلات دفاتر نمایندگی و سازمان باید در جلسات کمسیون روسای دفاتر نمایندگی مطرح و در غالب برنامه زمانبندی مناسب مورد بررسی قرار گیرد تا دارای خروجی مشخص و اجرایی باشد. دقت کافی در بحث صدور بیمه مسوولیت از سوی روسای دفاتر باید صورت پذیرد. روسای دفاتر در هر حوزه، می توانند با یکدیگر نشست های کاری در راستای بهبود امور خود داشته باشند. روسای دفاتر باید با آشنایی کامل با وظایف خود و هماهنگی با سازمان بصورت میدانی در تمام حوزه های کاری از نظارت و قراردادها گرفته تا امور دیگر حضور فعال داشته باشند.

حلیمه جرجانی نایب رییس اول سازمان:

 ایجاد وحدت رویه در انجام امور جاری سازمان بسیار ضروری است و نشست کمیسیون روسای دفاتر نمایندگی در جهت حل مشکلاتی است که در روند انجام وظایف دفاتر نمایندگی وجود داشته و شرایط کاری را سخت کرده است. باید با برنامه ریزی اصولی معضلات موجود به صورت تفکیک شده و مجزا بررسی و راه حل های آن اجرایی گردد.

ابوالحسن اسلانی عضو هیات مدیره سازمان:

 فعالیت های صورت گرفته توسط هیات رییسه جدید دفاتر نمایندگی از قبیل برگزاری جلسات با مدیران شهرستان، شهرداران و اعضای شوراها شایسته تقدیر است. نشست ها با مالکان و کارفرمایان نیز در راستای بررسی مشکلات و موانع و همچنین آشناسازی آنها با ظرفیت های تخصصی مهندسان انجام شود. رایزنی با شهرداری ها برای انجام کارها و خدمات جدید بسیار مهم است مانند موضوع نظارت مهندسان بر تخریب ساختمان که در گنبد با توافقی که با شهرداری آن شهر حاصل شد، در حال انجام است. دفاتري كه امكان ميزباني جلسات شوراي اداري يا شوراي شهر و شهرداري و ... رو دارند از فضاي سازمان جهت آشنايي مسوولان شهري با ظرفيت نظام مهندسي استفاده كنند.

این نشست با بیان مشکلات حوزه ها و دفاتر در زمینه های مختلف از سوی روسای دفاتر نمایندگی ادامه یافت و در مورد مسایلی از قبیل یکپارچگی فعالیت ها در اجرای مقررات ملی، قراردادها، مسائل مالی و اداری، امور تخصصی رشته های مختلف و ...مطالبی مطرح گردید. در ادامه نیز مدیران برخی از واحد های سازمان طبق دستور جلسه به بیان صحبت های خود پرداختند:

مسعود رضوی دبیر کمیته مقررات ملی ساختمان سازمان در این جلسه با بیان مرور وظایف و اختیارات روسای سازمان و تفویض اختیار وظایف سازمان به دفاتر نمایندگی بر هماهنگی هر چه بیشتر دفاتر با سازمان در امور مختلف مانند امضای تفاهم نامه ها، مکاتبات با دستگاه های قضایی تاکید کرد. مسعود رضوی اظهار داشت مسئولان دفاتر مکلف هستند بعد ازامضای قرارداد آن را به سازمان اعلام نمایند. وی همچنین بیان داشت دفاتر نمایندگی لازم است روال عقد قرارداد را رعایت نمایند و چرخه کار بطور کامل اجرا نمایند و تمامی امضا های لازم گرفته شود. در ادامه این جلسه مراحل عقد قرارداد خدمات مهندسی در دفاتر نمایندگی و نیز فرمت قرارداد ها با جزییات بررسی و نظرات و سوالات مطرح گردید و پاسخ های لازم داده شد.

محمدرضا حیدری راد مسوول واحد نظارت عالیه سازمان نیز در این جلسه با بیان نکات مهم در این موضوع بیان داشت رابطان دفاتر با واحد نظارت معرفی شوند تا ارتباط لازم به خوبی برقرار گردد. رضا حیدری راد افزود: در یک پکیج مشخص جهت وحدت رویه فرم های نظارت در بخش های ایمنی، تاسیسات، مجریان و ارزیابی ساختمان های فاقد پروانه آماده شده است.

سیده زهرا میربابایی مسوول واحد انفورماتیک سازمان نیز در این جلسه تاکید کرد ارتباط بین شبکه داخلی سازمان و دفاتر نمایندگی از طریق بستر اینترنت صورت می گیرد  و لازم است روسای دفاتر  در راستای حفظ امنیت شبکه و صرفه جویی و نیز عدم دوباره کاری ها علاوه بر چک کردن اتصال اینترنت بعد از پایان حجم برای انجام امور فنی لازم با واحد انفورماتیک ارتباط داشته باشند.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ