پیوندها  

ارتقا کیفیت ساخت و ساز موضوعی فرابخشی است/قانون به صراحت می گوید کلیه مراحل ساخت و ساز باید توسط فرد ذیصلاح انجام گیردرییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان باحضور در خبرگزاری تسنیم و گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری بیان داشت:

ساخت و ساز موضوعی فرابخشی است و نهادهای مختلف مانند راه و شهرسازی،شهرداری ها، فنی حرفه ای،استاندارد و... در کنار نظام مهندسی ساختمان در تحقق اعتلای کیفیت ساختمان هانقش ایفا می کنند.

احمد تجری افزود: ضمانت اجرایی تخلف های گزارش شده از سوی ناظرین سازمان با مرجع صدور پروانه یعنی شهرداری ها است و آن ها باید از ادامه ساخت و ساز جلوگیری نمایند.

وی ادامه داد:

 یکی از موضوع های مهم بازنگری قانون نظام مهندسی ساختمان در کمسیون عمران مجلس است که باید در این بازنگری  نقاط مثبت تقویت شده و نکات منفی حذف شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان اظهار کرد با اجرای تمام مفاد مقررات ملی ساختمان سطح کیفیت ساخت و ساز به ایده آل نزدیک شده و موارد مهمی مانند کاهش مصرف انرژی و  تعمیر و نگهداری  ساختمان ها نیز محقق می شود.

احمد تجری در رابطه راه های خروج از رکود ساخت و ساز گفت:

سازمان خود را ملزم می داند در مسیر توسعه استان سهیم باشد بنابراین اعلام کردیم آمادگی کامل داریم با ارائه ظرفیت های تخصصی به این مهم کمک کنیم.

وی در مورد عقد تفاهم نامه های منعقد شده و در حال مذاکره بیان داشت: تفاهم نامه با نهادهایی مانند شرکت توزیع برق، آب و فاضلاب و شهرک های صنعتی مطابق با سراسر کشور و در راستای کمک به توسعه منطقه و افزایش کیفیت ارائه خدمات به مردم است.

رییس هیات مدیره سازمان با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز بیان داشت:  نگرانی عمیق ما از بروز حوادث غیر مترقبه به دلیل ساخت و سازهای غیر مجاز وجود دارد چراکه هیچ اصولی در آن مانند طراحی و نظارت مناسب و اجرا توسط سازنده ذیصلاح، اصول شهرسازی و سیمای شهری در آن رعایت نشده است.

 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان اضافه کرد باید در همه شهرها هزینه ساخت ساز غیر مجاز و ماده صدی بالاتر از هزینه های صدور پروانه ساختمان بصورت قانونی گردد.

تجری تاکید کرد: ماده چهار قانون مقررات ملی مصوبه مجلس بصورت شفاف بیان می دارد کلیه خدمات در بخش ساخت و ساز باید توسط افراد متخصص انجام شود. یعنی توسط مهندسان ذیصلاح کار طراحی، نظارت و اجرا صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد همه نهادها تشکیل شده اند تا قوانین را اجرایی نمایند و موضوع سازنده ذیصلاح هم همین است و این اعتقاد وجود دارد که برداشت اشتباه توسط شهرداری گرگان در این موضوع صورت گرفته است و اگر طبق روال قبلی انجام نشود غیر قانونی است.

ادامه این مصاحبه بزودی در خبرگزاری تسنیم منتشر خواهد شد.نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ