پیوندها  

حضور مهندسان پیشکسوت به دعوت رییس هیات مدیره در سازمانحضور مهندسان پیشکسوت به دعوت رییس هیات مدیره در سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان، در این نشست  که با هدف گفتگو و تبادل نظر و همچنین  انتقال تجارب در مسیر پیشرفت  و تعالی سازمان  برگزار شد، رییس سازمان به لزوم استفاده از تجربیات و توانمندی‌های مهندسان و اعضای پیشکسوت اشاره کرد و افزود: تجارب افراد حاضر در این جلسه و همچنین سایر مهندسان توانمند سازمان کمک بزرگی برای نیل به اهداف سازمان می باشد.

حسین ویزواری  برضرورت استفاده از نظرات و راهکارهای مهندسان پیشکسوت نظام مهندسی ساختمان گلستان برای حل مشکلات موجود، تاکید کرد و ادامه داد: تجارب مهندسان پیشکسوت، ظرفیت ویژه‌ای است که به عنوان عقبه سازمان می‌تواند در اختیار مدیریت فعلی قرار گیرد و در تعالی و توان‌افزایی سازمان مفید واقع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های هیات مدیره دوره هشتم سازمان اشاره کرد و ادامه داد: ما امسال برنامه های زیادی را پیش‌رو داریم که از آن جمله می‌توان به تلاش برای از بین بردن تخفیف و واقعی شدن نرخ  خدمات مهندسی، سامان‌بخشی به بحث ارجاع نظارت و افزایش دامنه شمول مجریان ذیصلاح اشاره کرد.

ویزواری از مهندسان پیشکسوت خواست که با ارائه نظرات کارشناسی خود هیات مدیره دوره هشتم  را یاری نمایند. 

در ادامه جلسه  حلیمه جرجانی نایب رییس اول سازمان حضور پرشور مهندسان پیشکسوت که سرشار از تجربه وتوانمندی هستند را نقطه قوت سازمان برشمرد و بر لزوم تشکیل این جلسات جهت مشورت و راهنمایی از این ظرفیت بالای جامعه مهندسی برای تصمیم سازی های اساسی و راهبردی  تاکید کرد.

وی با اظهار تاسف ازبروز سیل اخیر در کشور بخصوص استان گلستان بر احساس مسئولیت بیشتر مهندسان در انجام وظایف فنی خود تاکید کرد.

نایب رییس اول سازمان دستیابی به ساختمان هایی ایمن با رعایت تمامی استانداردها و رعایت اخلاق حرفه ای در رضایت مندی شهروندان و حفظ سرمایه های ملی کشور را از اهداف مهم هیات مدیره برشمرد.

جرجانی اصلاح زیرساخت های چرخه ساخت و ساز و ساماندهی مجریان و ناظران در پروژه ها و برگزاری دوره های آموزشی با توجه به نیاز استان گلستان و موضوع بیمه تضمین کیفیت وتهیه نقشه های ازبیلت را از برنامه های هیات مدیره دوره هشتم برشمرد.

ادامه این نشست با سخنان مهندسان پیشکسوت سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان همراه بود آن ها با اظهار خرسندی از تشکیل چنین جلساتی پیشنهاد تشکیل شورای مشورتی با حضور مهندسان پیشکسوت را مطرح کردند  و مقرر گردید  کمیته ای با حضور مهندسان پیشکسوت از همه ی رشته ها تشکیل و جلسات بطور منظم برگزار گردد.

همچنین آن ها در خصوص از بین تخفیفات و واقعی کردن نرخ خدمات مهندسی تاکید فراوان داشتند و خاطر نشان کردند که سامان‌دهی بحث شیوه ارجاع نظارت باید با دقت بیشتری پیگیری و بررسی شود.

پیشکسوتان حاضر در جلسه با اشاره به حذف نظام مهندسی از چرخه ارتباط بین مالک و مهندس و بروز مشکلات بعدی این موضوع خواستار بازگشت روال قراردادهای طراحی و نظارت به شیوه سابق با هدف بازگرداندن جایگاه  نظام مهندسی ساختمان شدند.

جذب دانشجو در مراکز علمی استان  از دیگر مواردی بود که تنی چند از مهندسان با تجربه استان به آن پرداختند.

آن ها اعتقاد داشتند که برای ورود به عرصه تحصیل در رشته های فنی شرایطی خاص مانند ضریب هوشی، ریز نمرات برخی از دروس مرتبط را  باید در نظر گرفت. 

جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی نیز از دیگر موارد مطرح شده بود و اعضا اعتقاد داشتند نباید بدون هماهنگی نظام مهندسی مواردی همچون افزایش بنا رخ دهد

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ