پیوندها  

هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در گلستان گشایش یافتهفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در گلستان گشایش یافت

 

ابراهیم پور نایب رییس سازمان:

هدف از برپایی نمایشگاهها حمایت از ثروت ملی یعنی دانش، تولید و تکنولوژی است

 

هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان سه شنبه ۲۸ خردادماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گلستان گشایش یافت.

۶۵ شرکت از ده استان کشور در ۶۵ غرفه در این نمایشگاه تازه‌ترین دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان محمد ابراهیم پور نایب رییس سازمان در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان  گلستان در حال حاضر با بیش از ۹۵۰۰  نفر عضو بزرگترین مجموعه غیرانتفاعی و مردمی و بزرگترین پایگاه فنی مهندسی استان و پتانسیل خوبی برای خدمات فنی - تخصصی به شمار می آید. 

ابراهیم پور افزود: نظارت برساخت و ساز  باکیفیت برای عموم مردم از وظایف مهم سازمان نظام مهندسی ساختمان است.  این سازمان تلاش می کند تا در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و تحقق اهداف عالیه سازمان و رعایت مقررات ملی ساختمان گام بر دارد .

ابراهیم پور با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید و تأکید ایشان بر تحقق شعار امسال  و ایجاد تحول در بخش های مختلف و افزایش اشتغال می توان گفت: برگزاری چنین نمایشگاههایی می تواند اتصال بین دانش فناوری و صنعت و حلقه واسط میان تولیدکننده و مصرف کننده باشد بنابراین نوید بخش تحرک در این بخش و  سبب رونق تولید و پیشرفت صنعت ساختمان ، سبب ايجاد شکوفایی اقتصادی و ايجاد اشتغال در بخش ساختمان و بخش هاي وابسته  می شود. نمایشگاهها در واقع از ثروت ملی که دانش، تولید و تکنولوژی است حمایت می کنند.

نایب رییس سازمان در خصوص دستاورد برگزاری چنین نمایشگاههایی افزود: بزرگترین دستاورد این نمایشگاه ها ایجاد فضایی برای فعالان صنعت ساختمان استان جهت تبادل نظرات و تجربیات است  از آنجایی که اهداف اصلی هر نمایشگاه، ترویج شیوه های مدرن، معرفی تکنولوژی و همچنین فرهنگ سازی است از این رو نمایشگاه با ورود به مباحثی مانند فناوری های نوین و ساختمان های هوشمند، بهینه سازی مصرف انرژی و شیوه های جدید نصب مصالح ساختمانی، به ارتقای کیفی صنعت ساختمان کمک می کند.

ابراهیم پور در خصوص استاندارسازی مصالح ومقاوم سازی ساختمان ها اظهار داشت:   قوانین کاربردی مناسبی در سطح کلان برای استاندارد سازی حوزه ساخت و ساز وجود دارد و این مهم باید در استانها عملیاتی و اجرایی شود.

وی افزود: طول عمر هر سازه به نوع سازه و مصالح به کار رفته در آن مرتبط است هر چه این‌گونه استانداردها بیشتر مورد توجه سازندگان مسکن قرار گیرد، علاوه بر افزایش طول عمر بنا، نگهداری از این واحدها برای مصرف‌کننده سهل‌تر است و با هزینه کمتری صورت می‌گیرد. به عبارت بهتر؛ بهره‌گیری از مصالح نامرغوب ساختمانی در ساخت واحدهای شهری، یعنی هدر دادن هنگفت سرمایه‌های ارزشمند ملی.

وی خاطر نشان کرد: مقاوم سازی ساختمانی با توجه به وضعیت زلزله خیز بودن کشور امری ضروری است و این مهم با مصالح مرغوب ساختمانی و نظارت های فنی قوی حاصل می شود.

 

گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ ۲۸ لغایت ۳۱ خردادماه برگزار می‌گردد. زمان بازدید از  ساعت ۱۷ الی۲۲ می باشد.

هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در گلستان گشایش یافت

 

ابراهیم پور نایب رییس سازمان:

هدف از برپایی نمایشگاهها حمایت از ثروت ملی یعنی دانش، تولید و تکنولوژی استنظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ