پیوندها  

پرداخت اقساطی هزینه های خدمات مهندسیدومین نشست مطبوعاتی با ریاست سازمان برگزار شد

پرداخت اقساطی هزینه های خدمات مهندسی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در دومین نشست مطبوعاتی خود با رسانه های استان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن بزرگداشت روز مهندسی از برگزاری جشن های این مناسبت در شهر های استان خبر داد و افزود: 4 الی 7 اسفند ماه سال جاری مراسم روز مهندس در شهرهای گرگان، گنبد، علی آباد کتول و ... برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان، عبدالجلال ایری بیان داشت: نظام مهندسی ساختمان حق النظارت مهندسان را به صورت اقساطی دریافت خواهد کرد. ایری با بیان این مطلب که هدف ما رونق بخشیدن به صنعت ساخت و ساز است اظهار داشت: برای رفاه حال مردم نسبت به اقساطی نمودن هزینه های خدمات مهندسی اقداماتی صورت داده ایم که بر اساس آن 20 درصد هزینه به صورت نقدی و باقیمانده آن به طور اقساطی در مدت 2 سال دریافت خواهد شد.وی بیان کرد: در سال جاری افزایش قیمت تعرفه خدمات مهندسی نظام مهندسی ساختمان گلستان با توجه به نرخ تورم بسیار کم بوده است. ایری با اعلام این موضوع که هزینه های خدمات مهندسی در استان گلستان کم تر از سطح کشور است افزود: هزینه های خدمات مهندسی از این پس از طریق وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان گلستان تصریح کرد: بودجه سال قبل  سازمان ۶ میلیارد تومان بود که تا کنون ۵۰ درصد آن محقق شده و به همین دلیل به دنبال صرفه‌جویی هستیم و این را از خود هیئت رئیسه آغاز کرده‌ایم. ایری تاکید کرد: از نظر قانونی وظیفه‌ای برای سازمان جهت ایجاد اشتغال مهندسان طراحی نشده اما  به لحاظ رسالت خدمات رسانی به مهندسان، ساماندهی و نظارت بر عملکرد مهندسان را مد نظر قرار می دهیم و همچنین کمیته راهبردی و کمیته سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد اشتغال فعال می‌کردیم. وی افزود: نظام مهندسی باید در جلوگیری از  ساخت و سازهای شهری غیرمجاز  ورود منطقی پیدا کند و در رابطه با استحکام بناهایی که مهندسان ما کوتاهی نموده اند برخوردهای لازم را اعمال خواهیم کرد.

ایری با اشاره به طرح مجری ذیصلاح گفت: نظام مهندسی ساختمان گلستان جزء استان‌های پیشرو در این زمینه است که در سال نخست اجرا این طرح،  برای ساختمان‌های بالای یک‌ هزار متر و در سال‌های بعد برای زیر این میزان از مجری ذیصلاح استفاده خواهد شد و هدف از اجرای این طرح ، اجرای ساختمان های مهندسی ساز ، جهت ارتقاء کیفیت ساخت و ساز های استان است.نظرات ثبت شده


چنگیز قره بائی
2015-03-03 23:10:30

با عرض سلام و خسته نباشید. ریاست محترم نظام مهندسی گلستان
با توجه به گفته های جنابعالی در خصوص قسطی کردن خدمات مهندسی آیا بهتر نبود ابتدا حداقل یک نظر سنجی از مهندسان انجام میگرفت و شتابزده این عمل انجام نمی شد. با توجه به افزایش هزینه های تامین اجتماعی و شهرداری علی الرغم افزایش ناچیز و در برخی موارد کاهش نرخ خدمات مهندسی هنوز هم اذعان میدارید که برای رفاه حال مردم عزیز این مهندسین هستند که باید از خود مایه بگذارند. این نشانه خواری مهندسین ساختمان نیست.خواهشا قبل از بیان تصمیمات عجولانه کارشناسی لازم انجام پذیرد.اگر شرط بر قسطی کردن خدمات است بهتر است نظام مهندسی حق الزحمه مهندس را نقدا پرداخت کند و مبلغ مورد نظر را از مالک بصورت قسطی دریافت کند تا در حق مهندسین اجحاف نشود.جالب است ٬ خواهشا تصمیمی اتخاذ کنید تا شهرداری و تامین اجتماعی و خریداران واحدهای مسکونی و تجاری و فروشندگان مصالح ساختمانها و همه دست اندرکاران ساخت وساز بصورت قسطی به مردم شریف خدمات دهند تا در رفاه باشند.ما مهندسین جزو مردم شریف نیستیم!!! ممنون از صبر و شکیبایی خودمون و خودتون


موسوی
2015-03-02 15:09:15

جناب مهندس ایری
شما باید حافظ منافع مهندسین باشید نه کسانیکه ساخت و ساز میکنند
شما ریس نظام مهندسی هستید نه ریس انبوه سازان یا شورای شهر
بهتر است به فکر رفاه مهندسین باشید ،

امیر
2015-03-15 08:18:41

رئیس محترم فرمودن افزایش تعرفه نسبت به تورم کم بوده!وقتی تعرفه 7000 تومانی نظارت سازه ای تو شهر رامیان شده 2600 تومان با کدام تورم همخوانی داشته؟

مهیار
2015-03-15 08:15:39

با سلام
چرا همش از کیسه ناظر می بخشین؟یعنی چی که دو ساله.تعهد دریافتش با کیه؟ حق النظاره 300 هزارتو مانی 20 درصدش چقدر میشه!کلا" جمعش کنین سازمان و بهتره .راحتتریم.


تابلوی اعلانات  

گزارش تصویری  

آرشیو

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ