پیوندها  

برگزاری همایش نقدی بر مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمانکمیته پژوهش سازمان با همکاری شرکت گاز استان برگزار کرد:

برگزاری همایش نقدی بر مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان

کمیته پژوهش سازمان با همکاری شرکت گاز استان گلستان همایش نقدی بر مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان را در سالن اجتماعات شرکت گاز استان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان  نظام مهندسی ساختمان گلستان ضمن تشکر از حضور مدیران مدعو و کارگروه برگزاری این همایش گفت: مقررات ملّي سـاختمان، بـه عنـوان فراگيرتـرين ضـوابط موجـود در عرصـه صنعت احداث، بي ترديد نقش مؤثري در بهبود و ارتقا کیفیت ساخت و ساز خواهد داشت. عبدالجلال ایری افزود:  البته باید اشاره داشت که مقررات تدوين شده به خودي خود متضمن كيفيت سـاختمان هـا نيـستند بلكـه باید به امر ترويج و آموزش آن در ميان جامعه مهندسي كـشور نیز توجه ویژه داشت. ایری بیان کرد: مقررات ملی ساختمان باید همواره به روز باشند و این قبیل همایش ها می تواند کمک شایانی کند تا خروجی های مناسب تری  تدوین وپیشنهاد گردد.

ایری در ادامه گفت: مبحث سیزدهم که بحث تاسیسات برقی را پوشش می دهد نیز مستثنی نیست و باید در شرایط لازم بازنگری شود. وی افزود:حضور مهندسان برق در ‏فرایند تولید یک ساختمان از آنچه که امروز به چشم می خورد گسترده تر است. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در پایان سخنان خود  تاکید کرد: برخی ناهمخوانی و ابهامات در مبحث  13  مقررات ملی باید بر طرف  گردد و بهتر است  مباحثی مانند کاهش مصرف انرژی، نورپردازی، BMS در این مبحث قرار گیرد.   

دبیر این همایش نیز در گفتگو با روابط عمومی سازمان  اظهار داشت: بعد از نیاز سنجی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که محتوای فعلی مبحث 13 نیاز به بازنگری دارد و بر آن شدیم با تشکیل همایش هایی به این موضع بپردازیم. محمد مشکوتی افزود  قصد داریم تا پیشنهادات مهندسان برق را جمع آوری کرده و بعد از بررسی های علمی آنها به مراجع ذیربط ارائه دهیم.   .

در ادامه این همایش پروفسور شایقی و مهندس فیاض به ارائه مطالب علمی و مفیدی در خصوص مبحث سیزدهم مقررات ملی، کمبودها، ابهامات، لزوم اصلاح و بازنگری آن پرداختند.

 

 

 نظرات ثبت شدهتابلوی اعلانات  

تبلیغات  

آرشیو  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی گروه سیمرغ